15.


ÚSTREDNÝ PREDPIS


z 20. februára 2012,


ktorým sa mení a dopĺňa ústredný predpis

č. 30/2011 Sp. Pracovný poriadok
 

Jediný spoločník obchodnej spoločnosti Hont Medik s.r.o. pri výkone pôsobnosti jej valného zhromaždenia uzniesol sa na tomto ústrednom predpise:

 

Čl. I

Ústredný predpis č. 30/2011 Sp. Pracovný poriadok sa mení a dopĺňa nasledovne:

 

1. V § 2 v písmene q) sa bodka na konci textu nahrádza čiarkou a § 2 sa dopĺňa písmenami r) až u), ktoré znejú:

„r) účtovnou kanceláriou podnikajúca fyzická osoba poverená vedením účtovníctva zamestnávateľa,

s) odborným zástupcom odborný zástupca určený pre prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia – ambulancie,

t) lekárom zdravotnícky pracovník v povolaní lekár podľa osobitného predpisu, ktorý je zároveň aj zamestnancom alebo dohodovým pracovníkom,

u) sestrou zdravotnícky pracovník v povolaní sestra podľa osobitného predpisu, ktorý je zároveň aj zamestnancom alebo dohodovým pracovníkom.“.

 

2. V § 8 odsek 8 znie:

„(8) Pokiaľ niet druhého konateľa, vykonáva všetku pôsobnosť druhého konateľa podľa odseku 1 až 7 a podľa ostatných ustanovení pracovného poriadku prvý konateľ.“.

 

3. V § 32 v odseku 1 písmeno l) znie:

„l) porušenie nariadenia práce nadčas,“.

Doterajšie písmeno l) sa označuje ako písmeno m); v písmene m) sa čiarka na konci nahrádza bodkou.

 

4. § 40 vrátane nadpisu znie:

 

§ 40

Práca nadčas, jej nariaďovanie a odmeňovanie

(1) Práca nadčas je práca vykonávaná zamestnancom na príkaz zamestnávateľa alebo s jeho súhlasom nad určený týždenný pracovný čas vyplývajúci z vopred určeného rozvrhnutia pracovného času a vykonávaná mimo rámca rozvrhu pracovných zmien.

(2) Ak zamestnanec nadpracúva prácou vykonávanou nad určený týždenný pracovný čas pracovné voľno, ktoré mu zamestnávateľ poskytol na jeho žiadosť, alebo pracovný čas, ktorý odpadol pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, nejde o prácu nadčas.

(3) Prácu nadčas môže zamestnávateľ nariadiť len v prípadoch prechodnej a naliehavej zvýšenej potreby práce, alebo ak ide o verejný záujem, a to aj na čas nepretržitého odpočinku medzi dvoma zmenami, prípadne za podmienok ustanovených Zákonníkom práce aj na dni pracovného pokoja. Nepretržitý odpočinok medzi dvoma zmenami sa nesmie pritom skrátiť na menej ako osem hodín.

(4) Práca nadčas nesmie presiahnuť v priemere osem hodín týždenne v období najviac štyroch mesiacov po sebe nasledujúcich.

(5) V kalendárnom roku možno nariadiť zamestnancovi prácu nadčas v rozsahu najviac 150 hodín. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, nemožno nariadiť prácu nadčas. Prácu nadčas možno s týmto zamestnancom dohodnúť výnimočne pri prácach podľa odseku 6.

(6) Do počtu hodín najviac prípustnej práce nadčas v roku sa nezahŕňa práca nadčas, za ktorú zamestnanec dostal náhradné voľno, alebo ktorú vykonával pri

a) naliehavých opravárskych prácach alebo prácach, bez ktorých vykonania by mohlo vzniknúť nebezpečenstvo pracovného úrazu alebo škody veľkého rozsahu podľa osobitného predpisu,

b) mimoriadnych udalostiach podľa osobitného predpisu, kde hrozilo nebezpečenstvo ohrozujúce život, zdravie alebo škody veľkého rozsahu podľa osobitného predpisu.

(7) Zamestnancovi, ktorý vykonáva zdravotnícke povolanie podľa osobitného predpisu a ktorý dovŕšil vek 50 rokov, nemožno nariadiť prácu nadčas. Práca nadčas je prípustná len po dohode s týmto zamestnancom.

(8) Ďalšie podmienky nariaďovania, prikazovania, vykonávania, ako aj odmeňovania práce nadčas sú uvedené v prílohe č. 1.“.

 

5. Nadpis jedenástej časti znie:

„PRACOVNÁ NÁPLŇ A MZDOVÝ PORIADOK“.

 

6. § 50 vrátane nadpisu znie:

 

§ 50

Mzdový poriadok

Poskytovanie mzdy zamestnancom a všetkých ďalších plnení poskytovaných zamestnancom a dohodovým pracovníkom za prácu spravuje sa mzdovým poriadkom, ktorý je uvedený v prílohe č. 2.“.

 

7. Príloha č. 1 znie:

Príloha č. 1 k pracovnému poriadku

 

ĎALŠIE PODMIENKY PRE NARIAĎOVANIE, PRIKAZOVANIE, VYKONÁVANIE A ODMEŇOVANIE PRÁCE NADČAS

 

Čl. 1

Úvodné ustanovenia

(1) Prácu nadčas v rozsahu do 150 hodín ročne a za podmienok ustanovených Zákonníkom práce a pracovným poriadkom, je povinný vykonať na základe nariadenia alebo príkazu každý zamestnanec, avšak okrem zamestnanca ktorého sa týka výnimka z tejto povinnosti ustanovená Zákonníkom práce a aj na ktorého sa vzťahuje nemožnosť nariadenia práce nadčas podľa Zákonníka práce.

(2) Nariadenie práce nadčas sa vydáva písomne a adresne a tak, aby z neho bolo zrejmé najmä:

a) ktorého zamestnanca sa týka,

b) vymedzenie časového úseku práce nadčas uvedením dňa, presnej hodiny a minúty začiatku práce nadčas a predpokladanej hodiny a minúty jej ukončenia,

c) zdôvodnenie naliehavosti zvýšenej potreby práce alebo verejného záujmu.

(3) Nariadenie práce nadčas schvaľuje a za zamestnávateľa podpisuje výlučne prvý konateľ.

(4) Nariadenie práce nadčas sa doručuje zamestnancovi, ktorého sa týka, a to podľa § 38 Zákonníka práce.

 

Čl. 2

Odmeňovanie práce nadčas

(1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie v sume 25 % jeho priemerného zárobku. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, patrí za prácu nadčas dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 35 % jeho priemerného zárobku.

(2) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť čerpanie náhradného voľna za prácu nadčas. Zamestnancovi patrí náhradné voľno v rozsahu, v ktorom práca nadčas trvala; v tom prípade zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1 nepatrí.

(3) Náhradné voľno zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi v dohodnutom termíne. Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom nedohodnú na termíne čerpania náhradného voľna za prácu nadčas, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi náhradné voľno najneskôr do uplynutia dvanástich kalendárnych mesiacov nasledujúcich po mesiaci, v ktorom bola práca nadčas vykonaná.

(4) Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno v termíne podľa odseku 3, zamestnancovi patrí mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1.

 

Čl. 3

Sankcie za porušenie nariadenia práce nadčas

(1) Ak zamestnanec, ktorému bola podľa čl. 1 tejto prílohy nariadená práca nadčas, túto prácu nevykoná, jej vykonanie zmarí, odmietne alebo akokoľvek inak znemožní, zaháji prvý konateľ disciplinárne konanie podľa § 35 pracovného poriadku.

(2) Porušenie nariadenej práce nadčas sa kvalifikuje ako ostatné závažné porušenie pracovnej disciplíny podľa § 32 ods. 1 písm. l) pracovného poriadku.“.

 

8. Príloha č. 2 znie:

Príloha č. 2 k pracovnému poriadku

 

MZDOVÝ PORIADOK

 

Čl. 1

Úvodné ustanovenia

(1) Mzdový poriadok upravuje poskytovanie mzdy za prácu zamestnancom, ako aj všetkých ďalších plnení definovaných Zákonníkom práce ako mzda alebo ako plnenie poskytované zamestnancom za prácu.

(2) Mzdový poriadok sa vzťahuje i na poskytovanie odmeny dohodovým pracovníkom.

(3) Mzdovým poriadkom sa v praxi uplatňuje zákon o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek a ktorým sa dopĺňa zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o mzdovom nároku sestier“).

(4) Mzdový poriadok sa vzťahuje i na poskytovanie mzdy zamestnancom, ktorí sú zároveň konateľmi, a aj na poskytovanie odmeny dohodovým pracovníkom, ktorí sú konateľmi.

 

Čl. 2

Stupne náročnosti a pracovné miesta

(1) V súlade s ustanovením § 120 ods. 3 Zákonníka práce sa mzdovým poriadkom priraďuje každému pracovnému miestu stupeň náročnosti práce v súlade s charakteristikami stupňov náročnosti pracovných miest uvedenými v prílohe č. 1 Zákonníka práce, a to podľa najnáročnejšej pracovnej činnosti, ktorej výkon od zamestnanca vyžaduje, v rámci druhu práce dohodnutého v pracovnej zmluve.

(2) Prvý stupeň náročnosti práce sa priraďuje pracovným miestam:

a) upratovač (upratovačka) a čistič,

b) pomocný robotník,

c) maliar,

d) údržbár,

e) pomocný skladník – bez dohody o hmotnej zodpovednosti.

(3) Druhý stupeň náročnosti práce sa priraďuje pracovným miestam:

a) dezinfektor,

b) dokumentarista,

c) skladník s hmotnou zodpovednosťou,

d) zdravotnícky pracovník v povolaní sestra (bez praxe),

e) zastupovanie sestry (bez praxe),

f) príležitostné práce pri organizovaní porád,

g) príležitostné vydávanie propagačných materiálov.

(4) Tretí stupeň náročnosti práce sa priraďuje pracovným miestam:

a) diplomovaná všeobecná sestra alebo sestra s bakalárskym vzdelaním v odbore ošetrovateľstvo,

b) zdravotnícky asistent,

c) asistent mentálnej hygieny,

d) zastupovanie diplomovanej všeobecnej sestry alebo sestry s bakalárskym vzdelaním v odbore ošetrovateľstvo,

e) školenia v oblasti poskytovania prvej pomoci.

(5) Štvrtý stupeň náročnosti práce sa priraďuje pracovným miestam:

a) diplomovaná psychiatrická sestra alebo sestra so získaným magisterským vzdelaním v odbore ošetrovateľstvo,

b) zastupovanie diplomovanej psychiatrickej sestry alebo zastupovanie sestry so získaným magisterským vzdelaním v odbore ošetrovateľstvo,

c) práce v súvise s biomedicínskym výskumom,

d) neintervenčná klinická štúdia – príležitostné práce.

(6) Piaty stupeň náročnosti práce sa priraďuje pracovným miestam:

a) zavádzanie systému kvality – ošetrovateľstvo,

b) zabezpečovanie systému kvality – ošetrovateľstvo,

c) kontrola zavádzania systému kvality – ošetrovateľstvo.

(7) Šiesty stupeň náročnosti práce sa priraďuje pracovným miestam:

a) lekár v odbore psychiatria,

b) odborný zástupca – zdravotná starostlivosť,

c) zabezpečovanie systému kvality – komplexné,

d) kontrola zavádzania systému kvality – komplexná,

e) zastupovanie lekára v odbore psychiatria,

f) náhradný odborný zástupca – zdravotná starostlivosť.

(8) Ak osobitný ústredný predpis neustanovuje inak, potom z pracovných miest uvedených v odseku 2 až 7 sú vytvorené pracovné miesta uvedené v odseku 2 písm. a), odseku 3 písm. d) a e), v odseku 4 písm. a) a d) a v odseku 5 až 7; týmto nie je dotknuté oprávnenie valného zhromaždenia ustanoviť počet a štruktúru pracovných miest zamestnávateľa osobitným ústredným predpisom odchylne od mzdového poriadku.

 

Čl. 3

Osobitné skupiny zamestnancov

(1) Konateľovi, ktorý je odborným zástupcom, patrí 1,3 násobok najvyššieho mzdového nároku sestry, a to vrátane zvýšenia tohto mzdového nároku sestry podľa ustanovení § 2 ods. 2 až 4 zákona o mzdovom nároku sestier a vrátane valorizácie podľa § 4 ods. 3 zákona o mzdovom nároku sestier.

(2) Ak sestre podľa čl. 2 ods. 3 až 6 vyplynie nižšia mzda, než minimálny mzdový nárok podľa zákona o mzdovom nároku sestier, zamestnávateľ mzdu tejto sestre vyrovná, a to od 1. marca 2012 a do minimálneho mzdového nároku podľa zákona o mzdovom nároku sestier, pričom vrátane zvýšenia podľa ustanovení § 2 až 4 zákona o mzdovom nároku sestier a vrátane valorizácie podľa § 4 ods. 3 zákona o mzdovom nároku sestier.

(3) Ak konateľovi uvedenému v odseku 1 vyplynie podľa čl. 2 ods. 7 nižšia mzda, ako mzda podľa odseku 1, zamestnávateľ mu mzdu vyrovná od 1. marca 2012 do mzdy, ktorá mu patrí podľa odseku 1.

 

Čl. 4

Ostatné nárokové zložky mzdy

(1) Všetky ostatné nárokové zložky mzdy, ktorými sa rozumejú zložky mzdy – najmä mzdové náhrady, kompenzácie a zvýhodnenia, zamestnancovi patria v najmenej prípustnej výške podľa Zákonníka práce.

(2) Ak podľa Zákonníka práce možno miesto priznania ostatnej nárokovej zložky mzdy (odsek 1) umožniť čerpanie náhradného voľna, je toto čerpanie náhradného voľna povinný umožniť každý, kto je na to za zamestnávateľa oprávnený.

(3) Výnimku z povinnosti podľa odseku 2 môže menom zamestnávateľa udeliť výlučne prvý konateľ.

 

Nenárokové (motivačné) zložky mzdy

 

Čl. 5

Osobné ohodnotenie

(1) Osobné ohodnotenie možno priznať zamestnancovi, ktorý dosahuje nadpriemerné pracovné výsledky alebo vykonáva práce nad rámec svojich základných pracovných povinností plynúcich mu z druhu práce dohodnutého v rámci pracovnej zmluvy alebo aj z pracovnej náplne určenej mu zamestnávateľom, pokiaľ táto pracovná náplň bola určená.

(2) Osobné ohodnotenie nemožno priznať zamestnancovi, ktorý:

a) nespĺňa ani jednu z podmienok uvedených v odseku 1,

b) je v pracovnom pomere ku zamestnávateľovi trvajúcom menej, ako šesť po sebe nasledujúcich mesiacov,

c) počas kalendárneho roka nepracoval pre prekážky v práci na strane zamestnanca viac, ako šesť po sebe nasledujúcich mesiacov.

(3) Osobné ohodnotenie sa priznáva až do výšky 50% sumy základnej zložky mzdy zamestnanca, pričom sa určuje pevnou sumou zaokrúhlenou na najbližšie celé euro smerom nahor.

(4) Osobné ohodnotenie sa musí priznať vo výške objektívne proporcionálnej plneniu podmienok uvedených v odseku 1.

(5) Osobné ohodnotenie sa priznáva na obdobie troch po sebe nasledujúcich mesiacov kalendárneho roka. Možno ho priznávať aj opakovane.

(6) Priznané osobné ohodnotenie sa musí odobrať zamestnancovi, ktorý sa dopustí porušenia pracovnej disciplíny, ak jeho dôsledkom je písomné upozornenie zamestnávateľa na možnosť výpovede, a to najmenej na dobu troch mesiacov a najviac na dobu šiestich mesiacov po dni doručenia uvedeného písomného upozornenia zamestnancovi.

 

Čl. 6

Mimoriadna odmena

(1) Mimoriadna odmena patrí zamestnancovi, ktorý sa významnou mierou podieľal na splnení mimoriadnych pracovných úloh, najmä v prípade havárie, nečakanej neplánovanej a naliehavej úlohy pre zamestnávateľa a zamestnancovi, ktorý významnou mierou prispel k rozvoju zamestnávateľa, k ekonomickému prospechu zamestnávateľa alebo k hospodárskemu úspechu zamestnávateľa.

(2) Mimoriadna odmena patrí aj zamestnancovi, ktorý odvrátil hroziacu škodu, ak ňou mohol byť zamestnávateľ hoci len potenciálne poškodený o najmenej 1000 euro alebo ak touto hroziacou škodou bolo závažné ohrozenie zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

(3) Mimoriadna odmena je jednorazová motivačná zložka mzdy. Tomu istému zamestnancovi môže sa poskytnúť najviac dvakrát v priebehu jedného kalendárneho roka. Súčasťou priznania mimoriadnej odmeny musí byť písomné odôvodnenie.

(4) Mimoriadna odmena sa môže poskytnúť najviac do výšky 200% mesačného priemerného zárobku zamestnanca.

 

Čl. 7

Rozhodovanie o nenárokových (motivačných) zložkách mzdy

(1) Právne úkony týkajúce sa rozhodovania o všetkých nenárokových (motivačných) zložkách mzdy, najmä všetko rozhodovanie o ich priznávaní, odoberaní, predlžovaní, zvyšovaní, znižovaní, je za zamestnávateľa oprávnený robiť výlučne prvý konateľ.

(2) Rozhodovanie podľa odseku 1 sa vykoná písomnou formou. Odôvodniť rozhodnutie o je nutné, iba pokiaľ to ukladá zákon alebo mzdový poriadok. Rozhodnutie o nenárokových (motivačných) zložkách mzdy sa doručuje zamestnancovi, ktorého sa týka, a to v súlade s ustanovením § 38 Zákonníka práce.

 

Zmeny mzdových nárokov

 

Čl. 8

Zmena druhu práce

(1) Ak z dohody o zmene podmienok pracovnej zmluvy uzavretej medzi zamestnancom a zamestnávateľom vyplynie aj zmena druhu práce, čím sa zmení najnáročnejšia práca požadovaná od zamestnanca, zamestnávateľ zmení zaradenie zamestnanca do stupňa náročnosti podľa najnáročnejšej práce vyžadovanej v rámci zmeneného druhu práce.

(2) Ustanovenie odseku 1 sa uplatní aj vtedy, keď zamestnanec, prestane spĺňať podmienky pre zaradenie do stupňa náročnosti, hlavne ak prestane vykonávať najnáročnejšiu prácu požadovanú od neho v rámci dohodnutého druhu práce, najmä v dôsledku jeho odvolania z funkcie alebo zániku oprávnení vykonávať príslušnú činnosť.

(3) Na vykonanie zmeny podľa odseku 1 a 2 je za zamestnávateľa oprávnený výlučne prvý konateľ.

(4) Vykonanie zmeny podľa odseku 1 až 3 vyžaduje uzatvorenie dohody o zmene podmienok pracovnej zmluvy, a to aj vtedy, ak pracovná zmluva umožňuje zmenu zaradenia do stupňa náročnosti iným spôsobom.

 

Odmeny dohodových pracovníkov

 

Čl. 9

Základné pravidlá

(1) Na základe platnej dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný poskytnúť dohodovému pracovníkovi za vykonanú prácu dohodnutú odmenu; nároky dohodového pracovníka alebo iné plnenia v jeho prospech nemožno však dohodnúť pre dohodového pracovníka priaznivejšie, ako sú nároky a plnenia vyplývajúce zamestnancovi z pracovného pomeru.

(2) Na dohodnutie odmeny s dohodovým pracovníkom je oprávnený za zamestnávateľa výlučne prvý konateľ.

(3) Ustanovenie odseku 2 sa v plnej miere vzťahuje aj na dohodu o zmene dohodnutej odmeny s dohodovým pracovníkom, ako aj na primerané zníženie odmeny za vykonanie pracovnej úlohy po prerokovaní s dohodovým pracovníkom činným pre podnik na základe dohody o pracovnej činnosti, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.

(4) Výška odmeny dohodového pracovníka sa určuje ako hodinová odmena.

(5) Dohodový pracovník sa zaradí do stupňa náročnosti podľa najnáročnejšej práce vyžadovanej od neho na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru; na tento účel primerane platia ustanovenia čl. 2 ods. 2 až 7.

 

Čl. 10

Práce, ktoré môžu vykonávať dohodoví pracovníci

Práce, ktoré môžu vykonávať dohodoví pracovníci sú najmä:

a) upratovacie a čistiace práce, ak majú charakter príležitostnej činnosti,

b) dezinfekčné a maliarske práce, ak majú charakter príležitostnej činnosti alebo sú vymedzené výsledkom práce,

c) príležitostné údržbárske práce a obdobné činnosti,

d) zastupovanie zdravotníckeho pracovníka v povolaní sestra alebo v povolaní lekár počas ich dočasnej neprítomnosti – najmä z dôvodu prekážok v práci na strane týchto zdravotníckych pracovníkov,

e) zabezpečovanie prípravných prác a ďalších súvisiacich prác v súvise so systémom kvality podľa osobitného predpisu a s kontrolou jeho zavádzania,

f) pomocné administratívne práce v súvise s účasťou zamestnávateľa na biomedicínskom výskume podľa osobitných predpisov, ako aj s účasťou zamestnávateľa na neintervenčnej klinickej štúdii,

g) výkon činnosti náhradného odborného zástupcu určeného podľa osobitného predpisu,

h) administratívne príležitostné práce a pomocné príležitostné práce pri organizovaní porád, seminárov, školení v rozsahu voľných živností,

i) práce pri príležitostnom vykonávaní školení v oblasti poskytovania prvej pomoci,

j) práce pri príležitostnom vydávaní propagačných materiálov.

 

Čl. 11

Spracovávanie miezd

(1) Spracovávanie miezd vykonáva účtovná kancelária podľa dokladov predložených jej konateľom alebo zamestnancom písomne na to povereným.

(2) Účtovná kancelária zodpovedá za účtovne správne, úplné a zákonné spracovávanie miezd a dodávanie spracovaných miezd (vrátane príkazov na úhradu a výplatných listín), a to prvému konateľovi alebo ním poverenému zamestnancovi.

 

Čl. 12

Výplatný termín

(1) Výplatným termínom  je 14. deň mesiaca; ak výplatný termín pripadne na deň pracovného pokoja, výplatným termínom je prvý bezprostredne predchádzajúci pracovný deň.

(2) Právo na mzdu pred nastúpením dovolenky zostáva zachované.“.

 

9. V § 63 sa vypúšťajú odseky 1 až 4. Doterajšie odseky 5 až 8 sa označujú ako odseky 1 až 4 a zároveň sa vypúšťajú odkazy 50 a 51 a poznámky pod čiarou k odkazom 50 a 51.

 

10. Za § 63 a pred § 64 vkladá sa nový § 63a, ktorý vrátane nadpisu znie:


§ 63a
Zrušovacie ustanovenia k zmenám účinným od 1. marca 2012

 

Zrušujú sa:

1. ústredný predpis č. 4/2011 Sp. o odmeňovaní zamestnancov spoločnosti Hont Medik s.r.o.,
2. písomné rozhodnutie prvého konateľa č. 22/2011 Sp. o zastupovaní počas neprítomnosti.“.

 

 

Čl. II

Konateľ spoločnosti Hont Medik s.r.o. sa splnomocňuje, aby v Spravodajcovi Hont Medik s.r.o. vyhlásil úplné znenie ústredného predpisu č. 30/2011 Sp. Pracovný poriadok, ako vyplýva zo zmien a doplnkov vykonaných týmto ústredným predpisom.

 

Čl. III

Tento ústredný predpis nadobúda účinnosť 1. marca 2012.

 

MUDr. Vladimír Hacek, v. r.

Uverejnené v Spravodajcovi Hont Medik s.r.o.:

20. február 2012

Vyhľadávanie

Kontakt

Hont Medik s.r.o. Malinovského 873/7
P.O.BOX 19
963 01 KRUPINA
(Zápis do Obchodného registra Okresného súdu Banská Bystrica, Odd Sro, vl.č. 8812/S, IČO 36622371)
Telefón a fax:
045 / 5512444
 

Za úplnosť, správnosť a zhodu s písomnými vyhotoveniami textov vyhlásených v Spravodajcovi Hont Medik s.r.o. zodpovedá konateľ spoločnosti Hont Medik s.r.o., do riadiacej pôsobnosti ktorého Spravodajca Hont Medik s.r.o. patrí.

Pri uverejňovaní v Spravodajcovi Hont Medik s.r.o. sa postupuje v súlade so zákonom č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov; osobné údaje, ktorých zverejnenie sa nepripúšťa alebo pripúšťa iba s predchádzajúcim súhlasom dotknutej osoby, nahradzujú sa šiestimi veľkými písmenami "X".

Výpis z Obchodného registra